Шест нации: Ирландия победи Франция в откриващия мач, обявен за решаващ за титлата
Breaking News | 2024-02-02 | 23:59:34

Ирландия победи Франция с 36-17 в откриващия мач на тазгодишното първенство на Шестте нации.

Ирландия беше комфортно по-добрият отбор , с опити на Джеймисън Гибсън Парк, Тад Бейрн, Калвин Неш и Дан Шийхан.

Деймиън Пено надмина за първия опит на Франция точно преди почивката, докато Пол Габрилагес получи втори в 53-та минута.

Домакините бяха намалени до 14 играчи осем минути преди полувремето, като Пол Вилемсе получи втори жълт картон за ново високо предизвикателство.

Атаката на Ирландия беше мощна и умела в еднаква степен, докато lineout функционираше по-добре от очакваното.

Като цяло Франция беше лоша, доминирана в сблъсъците, докато падаше от борби.